Złóż zamówienie w ciągu
a Twoja paczka zostanie wysłana:
Filtr Węglowy CAN Original 156-200m3/h Ø125mm
Przesyłka już od
Opis
Filtry węglowe CAN Original są to podstawowe filtry węglowe wyznaczające standardy jakości i wydajności w tej grupie produktów. Jak każdy filtr wykorzystujący aktywny węgiel aktywny oczyszcza powietrze z odoru na prostej zasadzie neutralizacji przy pomocy odpowiednio dobranego składu chemicznego węgla aktywnego jak i jego właściwości naładowania jonami ujemnymi cząstek odoru zawartego w zanieczyszczonym powietrzu.
Wieloletnie doświadczenia producenta zaowocowały opracowaniem węgla aktywnego typu 100% VIRGIN ACTIVATED CARBON. Jest on przeznaczony do długotrwałego działania w systemach wentylacyjnych o wysokich parametrach wydajności. Sam proces tworzenia węgla aktywnego spełnia wymogi w zakresie wielkości ziaren oraz ich charakterystyki fizykochemicznej.
Dane techniczne:
Średnica kołnierza filtra: ? 125
Średnica filtra: ? 14,5 cm
Materiał: plastik
Węgiel aktywny: 100% VIRGIN ACTIVATED CARBON
Wysokość: 45 cm
Waga: 2,8 kg
Waga węgla aktywnego: 2,2 kg
Szerokość warstwy węgla aktywnego: 2,5 cm
Maksymalna wydajność filtra: 200 m?/h
Optymalna wydajność filtra: 156 m?/h
W zestawie z filtrem wstępnym.
Zapakowane w karton.
Istnieje możliwość samodzielnej wymiany kołnierza przyłączeniowego na ? 100mm lub ? 125mm. Wymienne kołnierze przyłączeniowe dostępne w naszym sklepie.
Konstrukcja flitów węglowych CAN Original opiera się na prostych i sprawdzonych elementach, spełniających jednak wysokie wymagania kontrolne i oczekiwania klienta. Filtr węglowy CAN Original maksymalnie wykorzystuje powierzchnię filtra, dzięki czemu zajmuje on mniej przestrzeni. Konstrukcja filtra węglowego zapewnia jego hermetyczność. Zachowuje przy tym swoje kluczowe funkcje, a mianowicie umożliwia specjalnie przygotowanemu węglowi aktywnemu eliminowanie niepożądanych zapachów oraz oczyszczanie powietrza.
Filtry CAN Original można ponownie napełniać węglem aktywnym. Jest to techniczne możliwe, jednak nie zaleca się dokonywania tego samodzielnie w domowych warunkach. Filtr węglowy to konstrukcja składająca się z kliku elementów wśród których kluczowe miejsce zajmują kanały powietrzne, które pod wpływem ciśnienia i węgla aktywnego oczyszczają powietrze. Jeżeli ponowne napełnienie jest wykonane źle, a według producenta w warunkach domowych nie można tego wykonać, to kanały powietrzne nie funkcjonują na całej powierzchni filtra węglowego tylko w wybranych obszarach. Tym samym efekt jest taki, że filtr węglowy eksploatowany jest po napełnieniu w tylko w takim zakresie, w jakim kanały powietrzne działają poprawnie.
Filtry węglowe CAN Original charakteryzują się najlepszymi parametrami żywotności wśród filtrów węglowych obecnych na rynku.
Podstawowy wyróżnikiem filtrów węglowych CAN Original jest możliwość skutecznego wykonywania swych funkcji w wilgotności wynoszącej maksymalnie 80%. Równie wysoki parametr filtr węglowy CAN Original spełnia w zakresie maksymalnej temperatury środowiska pracy, która wynosi 80 °C. Jeżeli któryś z tych parametrów zostanie przekroczony filtr węglowy działa dalej, lecz jego trwałość ulega bardzo szybko zmniejszeniu.
CAN Original optymalnie działa od 18 do 24 miesięcy. Faktycznie jednak bardzo jest to uzależnione od dopasowanego do niego wentylatora oraz od średnicy kanałów systemu wentylacyjnego. Filtr węglowy zachowuje swoją żywotność jeżeli zastosowany wentylator gwarantuje stałą wielkość ciśnienia oraz kiedy średnica kanałów systemu wentylacyjnego nie jest mniejsza od kołnierza wybranego filtra węglowego CAN Original.
Instalacja filtra węglowego CAN Original jest szybka i łatwa.
CAN Original Zalecenia Producenta:
1. Przy rozpakowywaniu i montażu filtra węglowego należy uważać aby nie uszkodzić lub nie przeciąć białej powłoki filtra aktywnego, wszelkie uszkodzenia materiału ochronnego sprawią, że wnętrze filtra węglowego będzie bardziej narażone na działanie zanieczyszczeń, które powinny zostać zatrzymane na filtrze zewnętrznym. Nie spowoduje to uszkodzenia filtra węglowego jednak wpłynie na jego żywotność i utrzymanie oczekiwanej wydajności w całym systemie wentylacyjnym.
2. Jeżeli planowane jest zastosowanie w planowanym systemie wentylacyjnym różnego rodzaju łączeń podstawowych (między filtrem a wentylatorem) lub łączeń dodatkowych (na przykład: redukcje lub rozszerzenia wielkości średnicy kanałów wentylacyjnych) to warto postarać się aby miejsce łączenia było wypełnione dowolnym materiałem izolacyjnym nieprzepuszczającym powietrza o dobrej odporności na działanie podwyższonej temperatury oraz podwyższonej wilgotności. Zastosowany materiał ułatwi zachowanie szczelności i utrzymania wytrzymałości samego łączenia. Warto zwrócić na ten element uwagę w momencie kiedy poszczególne elementy systemu wentylacyjnego są wykonane przez różnych producentów. Niewielkie różnice w wielkościach w zastosowanych elementach oddziaływają na efektywność i wydajność systemu wentylacyjnego.